Nustumiami į šoną priešgaisriniai vartai – idealus sprendimas tiek mažoms tiek didelėms patalpoms. Sumontuoti vartai užima ypatingai mažai vietos, todėl puikiai tinka pramoninėms ir komercinėms patalpoms, standartiškai komplektuojami su elektromagnetu, jungiamu prie pastato priešgaisrinės sistemos. Taip pat gali būti komplektuojami su automatine pavara ir praėjimo durimis.
Vartų paskirtis – automatiškai užsidaryti gaisro atveju, tokiu būdu atskiriant patalpas nuo gaisro židinio. Automatinio uždarymo sistema įsijungia gavus signalą iš priešgaisrinės signalizacijos pulto ar kitų daviklių. Vartai uždaromi nepriklausomai nuo elektros tiekimo, veikiant kontrasvoriams. Vartų plokštė pagaminta iš ugniai atsparios medžiagos, perimetras sandarinamas plieniniais profiliais su nedegiomis tarpinėmis.

Priešgaisriniai vartai paprastai laikomi atidaryti, tačiau įmontavus tam pritaikytas elektros pavaras, jais galima patogiai naudotis kaip įprastiniais, kasdien darinėjamais vartais. Atidarymo įrangos komplektą gali sudaryti radarai, distancinio valdymo sistemos, infraraudonųjų spindulių detektoriai, judesio davikliai ir kt. Vartuose gali būti sumontuotos personalo durys su standartine arba antipanik rankena.